انعقاد تفاهم نامه همکاری بانک مهر اقتصاد و شرکت سایپا

بانک مهر اقتصاد در راستای حمایت از قطعه سازان صنعت خودرو و تقویت توان مالی تولیدکنندگان، تفاهم نامه همکاری با شرکت سایپا منعقد کرد.

تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد؛ مجتبی جمشید پور رئیس اداره اعتبارات بانک در این خصوص، گفت: بانک مهر اقتصاد در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، به تولیدکنندگان صنایع داخلی، برابر ضوابط بانک مرکزی تسهیلات پرداخت می کند که در دو ماه اخیر بنا به درخواست گروه خودروسازی سایپا، طی تفاهم نامه ای تا به حال بالغ بر 4 هزار و 443 میلیارد ریال تسهیلات به قطعه سازان طرف قرارداد و زیرمجموعه گروه سایپا پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: بانک مهر اقتصاد همواره حامی تولیدکنندگان داخلی از جمله گروه خودروسازی سایپا بوده است و تلاش دارد تا با تامین اعتبار مورد نیاز این شرکت ها، همکاری و حمایت لازم را ادامه دهد.

وی افزود: بانک مهر اقتصاد از طریق ارائه تسهیلات خرید دین حمایت قابل توجهی از قطعه سازان داشته و این قبیل تسهیلات را برای تقویت صنایع مولد کشور موثر و مفید می داند.

در ادامه، محمدرضایی - معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا گفت: تقویت توان مالی قطعه سازان همواره از الزامات مورد تاکید مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا بوده است لذا در راستای تحقق این مهم تفاهم نامه همکاری با بانک مهر اقتصاد منعقد شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 870 سازنده و تولیدکننده قطعات خودرو از طریق شرکت های سازه گستر و مگاموتور در زنجیره تامین گروه سایپا حضور دارند، گفت: حمایت از قطعه سازان داخلی و تقویت توان مالی آنان در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است که حاصل این حمایت مالی، ثبت رکورد تولید خودرو طی 6 سال اخیر در گروه سایپا به تیراژ 3 هزار و 300 دستگاه در روز است.

وی گفت: تاکنون 292 قطعه ساز توانستند از تسهیلات مربوطه استفاده کنند و 185 قطعه ساز در حال تشکیل پرونده برای اخذ تسهیلات هستند و مابقی نیز به محض ارائه درخواست از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.