جزئیات ماموریت جدید برقی ایران در عراق

تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ماه ۱۳۹۳

یک مقام مسئول در توانیر با اشاره به بومی سازی ساخت و تولید بیش از 120 قطعه و کالای پرمصرف در صنایع برق توسط متخصصان داخلی در شرایط تحریم، اعلام کرد: با وجود فعالیت شرکت‌های بزرگ خارجی در منطقه خاورمیانه، تعمیرات برخی از نیروگاه‌های عراق و ترکیه به ایران واگذار شد.

 

به گزارش دینارنیوز به نقل از مهر، فريبرز تيموري در تشریح مهمترین برنامه های تعمیرات اساسی و دوره ای نیروگاه‌های برق کشور، گفت: با وجود شرایط تحریم اما تمامی مراحل تعمیرات اساسی و دوره یا نیروگاه هیا برق توسط متخصصان داخلی و بدون حضور خارجی ها انجام میشود.

 

مدير عامل شركت تعميرات نيروگاهي ایران با اعلام اینکه در شرایط فعلی سالانه بالغ بر 25 هزار مگاوات نيروگاه تعمير اساسي و اورهال می شود، تصریح کرد: اين ميزان تقريبا يك سوم ظرفيت كنوني نيروگاهي كشور را در برمي گيرد.

 

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت 300 متخصص تعمیرات ویژه نیروگاه ها در این مجموعه برقی، اظهار داشت: هم اکنون در کنار تعمیرات نیروگاه‌ها، طراحی و تولید قطعات و کالاهای پرمصرف برق هم در دستور کار قرار گرفته است.

 

تیموری با بیان اینکه تاکنون بیش از 120 قطعه و کالای پرمصرف در صنایع برق توسط متخصصان داخلی طراحی و تولید شده است، تبیین کرد: برای نخستین بار پره‌هاي توربين بخار و پره‌هاي كمپرسور توربين گازي در سطح صنعت برق کشور طراحی و تولید شده است.

 

مديرعامل شركت تعميرات نيروگاهي ایران با تاکید بر اینکه با داخلي سازي قطعه‌هاي مورد نياز صنعت برق بين 60 تا 70 درصد صرفه‌جويي ارزي حاصل می شود، تاکید کرد: علاوه بر ساخت قطعات داخلی و تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها اخیرا ایران ماموریت جدیدی هم در سطح صنایع برق منطقه خاورمیانه بر عهده گرفته است.

 

این مقام مسئول با اشاره به انجام تعمیرات اساسی نيروگاه هاي عراق و و دو روتور متعلق به پالايشگاه هاي تركيه، تاکید کرد: علاوه بر اين نظارت بر تعميرات يك نيروگاه در تركيه نيز جزو ديگر فعاليت هاي خارج از كشور به شمار مي رود كه در نوع خود با وجود رقباي بسيار قدرتمند درمنطقه، موفقيت بزرگي  به شمار می رود.

 

وی چشم انداز توانیر حضوري پرقدرت در بازارهاي خارجي است، خاطرنشان کرد: بر این اساس اخیرا معاونت پروژه ها در دو حوزه خارجي و داخلي ایجاد شده است.

 

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.