معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:

صادرات برق ایران به عراق تا سال ۲۰۱۵ تمدید شد

محاسبه قیمت بر اساس فرمول قبل

تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ماه ۱۳۹۳

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از تمدید یک ساله صادرات برق ایران به عراق خبر داد و گفت: در آخرین توافق انجام شده میان ایران و عراق مقرر شد تا پایان سال ۲۰۱۵ صادرات برق ایران به عراق به طور متوسط ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ مگاوات صورت گیرد.

 

به گزارش دینارنیوز به نقل از فارس، هوشنگ فلاحتیان، گفت: بر اساس توافق نهایی که میان ایران و عراق منعقد شد مقرر شد صادرات برق ایران به عراق تا یک سال دیگر یعنی تا پایان 2015 میلادی تمدید شود.

 

وی ادامه داد: با توافقی که میان وزارت نیرو و طرف عراقی صورت گرفت مقرر شد از ابتدای سال 2015 تا پایان همان سال صادرات برق ایران با همان شرایط قبلی به عراق تمدید شود.

 

قیمت برق صادراتی ایران به عراق بدون تغییر

فلاحتیان در پاسخ به این سؤال که آیا در تمدید صادرات برق ایران به عراق قیمت تغییری کرده است، گفت: با تمدید صادرات ایران به عراق قیمت صادرات برق نیز بدون تغییر خواهد بود چرا که تابعی از فرمول‌های مشخص است و از قیمت نفت تبعیت می‌کند.

 

صادرات 200 مگاوات برق به عراق در روزهای اخیر

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به این سؤال که چه میزان برق قرار است در سال 2015 به عراق صادر شود، گفت: قراردادی که منعقد شده است عددی بین 1000 تا 1500 مگاوات است اما در فصل زمستان عراق برق زیادی از ایران نمی‌گیرد و در روزهای اخیر تنها 200 مگاوات برق از ایران دریافت کرد.

 

وی افزود: چون مصرف برق عراق در فصل تابستان بالا می‌رود نیازمند برق بیشتری است و در آن زمان هم به طور متوسط حدود 1000 مگاوات برق به آنها صادر خواهیم کرد.

 

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی پیشتر با بیان اینکه سالانه 12 میلیارد کیلو وات ساعت برق صادر می‌شود و درآمدی بین 900 میلیون دلار تا یک میلیارد دلار نصیب کشور می‌شود، گفت: 90 درصد مطالبات ایران در حوزه صادرات برق دریافت و وصول می‌شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر ایران به 7 کشور همجوار صادرات برق انجام می‌دهد و سالانه 12 میلیارد کیلووات ساعت برق ساعت و 4 میلیارد کیلو وات ساعت برق وارد می‌کند.

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.