ایران نیروگاه نجف را سیکل ترکیبی می‌کند

تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۳

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل با اشاره به تمدید قرارداد صادرات برق به عراق، گفت:‌ بین هزار تا 1300 مگاوات براساس نیاز برق صادر خواهد شد.

 

به گزارش دینارنیوز به نقل از ایسنا، اسماعیل محصولی، با اشاره به این‌که تعرفه صادرات برق پس از رایزنی‌ها ثابت ماند گفت: برق براساس فرمول مشخص با تفاوت قیمت در زمان پیک بار و کم باری به طور میانگین 12 – 13 سنت فروخته می شود.

 

وی با اشاره به این‌که رقم دقیق فروش برق به صورت ثابت نیست، گفت: قیمت صادرات برق مانند گذشته است و تغییری پیدا نکرده است.

 

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل با تاکید بر این‌که زمان قرارداد جدید (تمدید قرارداد قبلی) یک ساله است، در مورد تامین برق در روزهای اربعین در عراق، گفت:‌ صحبت خاصی در مورد روزهای اربعین نشده و صادرات برق براساس قرارداد منعقد شده به صورت سالانه براساس نیاز کشور عراق صورت می‌گیرد.

 

نیروگاه نجف به دست ایرانیان سیکل ترکیبی می‌شود

محصولی با اشاره به دیگر قراردادهای اخیر در کشور عراق گفت: در سفر اخیر وزیر نیرو قرارداد تکمیل نیروگاه الحیدریه نجف مورد بحث بوده و براساس توافقات اولیه یک واحد گازی 162 مگاواتی و یک واحد بخار 162 مگاواتی به نیروگاه الحیدریه افزوده خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: دو واحد مورد بحث توسط شرکت‌های ایرانی اجرا می شود و قرارداد آن باید توسط این شرکت‌ها بسته شود.

 

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل با اشاره به سیکل ترکیبی شدن نیروگاه الحیدریه تصریح کرد: نیروگاه الحیدریه نجف در حال حاضر شامل یک واحد گازی 162 مگاواتی است.

 

مدتی ایران با عراق بر سر افزایش قیمت برق صادراتی با توجه به نرخ سوخت چانه زنی کرد اما در نهایت قراردات سابق تمدید شد و تغییری در آن رخ نداد.

 

همچنین صحبت از احتمال افزایش برق صادراتی به عراق بود اما وزارت نیرو ایران بارها اعلام کرد که درصدد افزایش صادرات به عراق نیست.بنابراین مشاهده می شود که در قرارداد میزان برق صادراتی نیز مانند گذشته درج شده است.a

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.