انجام پروژه های صانیر در عراق

تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ماه ۱۳۹۴

شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران (صانیر) ترانس های 300، 125 و 30 مگاولت آمپر به ارزش افزون بر 65 میلیون یورو را برای تجهیز سیستم های انتقال برق سوریه آماده کرده است که این اقلام، در آخرین مرحله حمل قرار دارد.

 

به گزارش دینارنیوز به نقل از ایرنا، «مجتبی نادری» مدیر پروژه های تامین تجهیزات سوریه در صانیر، یکشنبه با اعلام این خبر گفت: این اقدام با توجه به توافق های انجام شده ایران و سوریه در زمینه بازسازی ویرانی های ناشی از جنگ داخلی در آن کشور صورت گرفته است.

 

به گفته این مسئول، جنگ داخلی سوریه با نیروهای تکفیری و داعشی موجب شده است خسارت های زیادی به شبکه های انتقال برق این کشور وارد شود.

 

پروژه های تامین 50 ترانس 30 مگاولت آمپر، 6 ترانس 125 مگاولت آمپر و چهار ترانس 300 مگاولت آمپر به منظور تحقق توافق ها و همچنین کمک به توسعه صادرات غیرنفتی، به شرکت صانیر واگذار شده است.

 

نادری اضافه کرد: به همت مدیران و مسئولان متعهد و متخصص در شرکت صانیر و همیاری سایر سازمان های ذیربط شامل بانک توسعه صادرات و ستاد توسعه اقتصادی ایران، عراق و سوریه، این ترانس ها به عنوان اقلام صادراتی راهبردی به کشور سوریه در آخرین مرحله حمل قرار دارد.

 

به گفته مدیر پروژه های تامین تجهیزات سوریه در صانیر، همه تجهیزات مرتبط که بیش از 90 درصد آنها به دست تولیدکنندگان داخلی ساخته شده، پیش تر به سوریه حمل شده است.

 

به گزارش ایرنا، هم اینک شرکت صانیر 9 پروژه فعال با اعتباری افزون بر 65 میلیون یورو در کشور سوریه و به منظور جبران آسیب های وارد شده به شبکه برق این کشور در دست اجرا دارد که بخشی از این پروژه ها شامل تامین نزدیک به 100 ترانس اندازه گیری جریان و ولتاژ، 500 ترانس توزیع 400 کیلو ولتی و یک هزار ترانس توزیع 200 کیلوولتی در مراحل پایانی است.

 

صانیر اینک 18 پروژه انرژی را در پاکستان، افغانستان، ارمنستان، عراق، کردستان عراق، سوریه، اتیوپی، سریلانکا و عمان به ارزش بیش از 860 میلیون دلار در دست اجرا دارد.

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.