اعلام آمادگی روسیه برای کمک به حل مشکل سد موصل عراق

تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۴

معاون رئیس پارلمان عراق در دیدار با سفیر روسیه در این کشور ضمن تقدیر از نقش مسکو در حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم، افزایش همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی میان بغداد مسکو را خواستار شد. سفیر روسیه نیز برای کمک به حل مشکل سد موصل اعلام آمادگی کرد.

 

به گزارش دینارنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه ماهواره‌ای سومریه نیوز عراق، همام حمودی، معاون رئیس پارلمان عراق در جریان استقبال از ایلیا مور گونوف، سفیر روسیه در عراق، تقویت همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی دوجانبه را خواستار شد و از نقش روسیه در ارائه کمک‌های تسلیحاتی و مبارزه با تروریسم تقدیر کرد.

 

طبق بیانیه‌ای که از سوی دفتر حمودی منتشر شده، وی در این دیدار ضمن دعوت از مقامات روسی برای سفر به عراق بر لزوم هماهنگی‌ و تلاش مشترک همه کشورهای منطقه و جهان در زمینه تبادل اطلاعات که روند نابودی داعش را تسریع ببخشد، تاکید کرد.

 

در مقابل مورگونوف با تاکید بر تمایل کشورش برای تقویت همکاری‌های پارلمانی، فرهنگی، امنیتی و سرمایه‌گذاری، از آمادگی مسکو برای کمک به عراق در حل مشکل سد موصل، هماهنگی‌های سازنده با عراق در جنگ علیه تروریسم و کمک به تقویت امنیت و ثبات منطقه و جهان خبر داد.

 

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.