برنامه های میراث فرهنگی کرمانشاه برای نوروز ۹۵؛

اجرای طرح بیمه گردشگری تا تورهای رایگان کرمانشاه گردی

تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۴

دینارنیوز-  مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: برنامه های مختلفی به مناسبت ایام نوروز برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به طرح بیمه گردشگری اشاره کرد.

به گزارش  مهر، اصغر رشنو پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشستی خبری با خبرنگاران به وظایف دبیرخانه خدمات سفر در استان کرمانشاه اشاره ای کرد و گفت: پیگیری صدور احکام اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر و پیگیری و نظارت بر تشکیل جلسات از جمله این وظایف بوده و طی آن مصوبات خوبی به تصویب رسیده است.
 
وی با بیان اینکه نظارت و پیگیری مصوبات از دیگر وظایف این ستاد است اشاره ای نیز به مانور ستاد خدمات سفر داشت و هدف آن را نشان دادن آمادگی دستگاه های خدمات سفر برای نوروز ۹۵ عنوان کرد.
 
رشنو گفت: استان کرمانشاه ۴ هزار اثر تاریخی و جاذبه های گردشگری فراوان دارد و با توجه به پیشینه مهمان نوازی مردم کرمانشاه باید روی این موضوع که در کشور برند شده است کار کنیم تا گردشگران زیادی را جذب کنیم.
 
 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: از ۴ هزار اثر تاریخی کرمانشاه برخی تنها جنبه پژوهشی دارد اما آثار شاخص را شناسایی و برای نوروز آماده کرده ایم.
 
نقشه راهنمای مکان های گردشگری به زبان های مختلف توزیع می شود
 
رشنو مجموعه بیستون، طاقبستان و آناهیتا را از جمله این آثار برشمرد و گفت: این آثار در بروشورهای ما نیز قید شده و به مسافران معرفی می شود.
 
وی همچنین از توزیع نقشه های راهنما به زبان های مختلف خبر داد و گفت: سامانه ای نیز برای اطلاعات گردشگری وجود دارد که به صورت پرینت اطلاعات لازم را در اختیار گردشگران قرار می دهد که علاوه بر آن تلفن گویای ۰۹۶۲۹ نیز برای این منظور آماده شده است. 
 
رشنو افزود: هر گردشگری که با این سامانه تماس گیرد می تواند اطلاعات گردشگری استان را کسب کند که این سامانه در مبادی ورودی استان نصب شده است و گردشگران می توانند از طریق آن اطلاعات لازم خود را علاوه بر راهنماهایی که در اختیار است کسب کنند.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه یادآور شد: هم چنین تورهای گردشگری کرمانشاه گردی رایگان نیز برای ایام نوروز ترتیب داده شده است.
 
رشنو در خصوص داربست جلوی کتیبه بیستون نیز گفت: به علت کارهای مرمتی که در کتیبه در حال انجام است، نمی توان فعلا آن را برداشت.
 
وی ادامه داد: از هر اثر در استان کرمانشاه یک مولاژ در محوطه بیستون قرار می دهیم که کسانی که امکان حضور در آنجا را ندارند از آن بازدید کنند.
 
اجرای طرح بیمه گردشگری در استان کرمانشاه
 
رشنو همچنین از طرح بیمه گردشگری در استان خبر داد و گفت: برای رفاه حال گردشگران با یکی از بیمه ها قراردادی بستیم تا گردشگران در رفاه کامل از استان بازدید کنند.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: برنامه ششم توسعه با برش استانی را به جد تدوین کرده ایم اما در کارگروه های گردشگری باید مصوب و سپس به تایید شورای اقتصاد استان برسد.
 
رشنو ادامه داد: برای این منظور دستگاه های متولی گردشگری را پای کار آورده ایم تا برنامه ششم توسعه به صورت پخته تدوین شود و موثر باشد.
 
وی افزود: ما همچنین بحث گردشگری سلامت را دنبال می کنیم که بتوانیم از کشورهایی چون عراق و افغانستان، گردشگران را در این قالب جذب کنیم، استان کرمانشاه ظرفیت خوبی از نظر پزشکی داشته و خصوصا پزشکان حاذقی در حوزه قلب و عروق داریم.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه ما در تمام بخش ها ورود کردیم اما در بحث گردشگری به خاطر اینکه هم اکنون یک صنعت مهم در دنیاست بیشتر ورود داشته ایم.
 
رشنو تصریح کرد: ترویج بوم گردی علاوه بر منفعت اقتصادی می تواند از مهاجرت روستائیان به شهر جلوگیری کرد و حتی موجب مهاجرت معکوس شود.
 
بازارچه های صنایع دستی در سطح استان برپا می شود
 
وی اشاره ای نیز به تاسیس اولین خانه ریسندگی کرمانشاه داشت و گفت: ما حلقه های مفقوده را در حوزه صنایع دستی شناسایی کردیم و یکی از خانه های تاریخی با عنوان فیض مهدوی را در اختیار آنها قرار دادیم تا این حلقه متصل و صنعتگران مواد خود را تامین و به ارزش افزوده برسند.
 
رشنو از ایجاد بازارچه های صنایع دستی در کرمانشاه خبر داد و گفت: طی جلساتی که داشتیم مصوب شد امسال شهرداری هیچ بازاری در کنار نمایشگاه صنایع دستی نداشته باشد تا ضرری متوجه این نمایشگاه نباشد و صنعتگران به انتفاع برسند.
 
وی اظهار داشت: در گذشته محصولات بی کیفیت چینی در خارج از محوطه نمایشگاه و کنار آن عرضه می شد که صنعتگران این حوزه را دچار مشکل می کرد که این موضوع در همه شهرستان ها رعایت می شود.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: همچنین در همه شهرستان ها سیاه چادهای سنتی نیز برپا می شود که صنایع دستی و غذاهای بومی در آن عرضه خواهد شد.
 
وی از معرفی شهر شاخص گردشگری طی امسال خبر داد و گفت: این شهر براساس شاخص های مختلفی معرفی می شود و سعی ما این است که یکی از شهرهای استان کرمانشاه در این حوزه باشد.
 
رشنو از پخش موسیقی سنتی با آلات موسیقی بومی در محوطه های تاریخی چون چون طاقبستان و بیستون برای ایجاد نشاط در گردشگران خبر داد و افزود:
روزی ۸ اجرا خواهیم داشت و اگر جمعیت گردشگران بیشتر باشد و علاقه مند باشند اجراهای بیشتری ترتیب داده می شود.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.