تا سه روز آینده؛

گرد و غبار شدید در ایلام ادامه دارد/۴ شهر استان در وضعیت هشدار

تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۴

دینارنیوز- ایلام-گرد و غبار که از صبح امروز استان ایلام را فراگرفته، با شدت بیشتر تا سه روز آینده در استان ادامه دارد و چهار شهر نیز در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

به گزارش  مهر، مدیر کل هواشناسی استان ایلام در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: با توجه به ورود پدیده گرد و غبار، وضعیت هوای شهرهای مهران، ایوان، سرابله و ایلام در حالت هشدار قرار گرفته است.
 
یوسف شیخ الملوکی عنوان کرد:به علت وزش باد در کشور عراق و بروز پدیده گرد و غبار در بیشتر نقاط این استان، شاهد افزایش این پدیده و کاهش دید افقی هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه گرد و غبار تا سه روز آینده بر هوای استان حاکم است، گفت: میزان دید افقی در شهر ایلام در اثر ورود ذرات گرد و غبار به دو کیلومتر کاهش یافته است.
 
طبق گفته مسئولان محیط زیست استان ایلام، وقوع طوفان در کانون های گرد و غبار کشورهای عراق، سوریه و عربستان مهمترین دلیل آلودگی هوای استان ایلام بوده و متأسفانه روند آلودگی ناشی از ریزگردها به‌شدت در حال افزایش است.
 
در پی گرد و خاک شدید پروازهای عصر امروز فرودگاه شهدای شهر ایلام لغو شدند، طبق گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام،  کودکان، افراد مسن، زنان باردار و بیماران قلبی و خاص با سطح ایمنی ضعیف همچون سرطانی ها، جانبازان شیمیایی و بیماران تنفسی در این شرایط جوی از حضور در فضاهای باز خودداری کنند.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.