صادرات نخستین محموله گازوئیل از میاندوآب به عراق

تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵

دینار نیوز: احمد مجرد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از سیاست های دولت و وزارت نفت در سال 95 که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، صادرات محصولات فرآوری شده نفت است که به تبع آن این مهم در دستور کار شرکت نفت منطقه میاندوآب نیز قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال، میزان صادرات این فرآورده نفتی را به طور متوسط در هر ماه به 10 میلیون لیتر افزایش یابد.
 
مجرد گفت: با صادرات نفت و گاز به کردستان عراق ضمن ورود به بازار مصرف انرژی عراق، این امر در جلوگیری از قاچاق سوخت و ارزآوری به کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نیز تاثیر به سزائی خواهد داشت.
 
وی افزود: در رابطه با مبارزه با قاچاق سوخت دو باب جایگاه سوخت در مرز تمرچین پیرانشهر و مرز کیله سردشت به منظور کنترل خودروهای خروجی استقرار یافته است که با این اقدام هم عرضه سوخت به خودروهای عراقی به صورت اختیاری انجام می گیرد و هم باک خودروهای خروجی نیز از مرز بازرسی و کنترل می شود.
 
وی اضافه کرد: در همین راستا تاکنون با کنترل کامیون های عبوری از حدود 200 میلیارد ریال قاچاق سوخت به خارج از کشور جلوگیری به عمل آمده است.
 
مدیر شرکت نفت منطقه میاندوآب گفت: سعی بر این است که در سال جاری با تداوم اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت در مرزها، تعداد جایگاه ها نیز توسعه داده شده و کنترل خودروها نیز تشدید شود.
 
شرکت نفت منطقه میاندوآب یکی از مناطق 37 گانه کشور است که کار سوخت رسانی، تامین و توزیع فرآورده های نفتی به هشت شهرستان جنوب آذربایجان غربی شامل بوکان، مهاباد، نقده، پیرانشهر، سردشت، میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و دو شهر بانه و سقز در استان کردستان را برعهده دارد.
 
شهرستان میاندوآب با بیش از 260 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.