تئاتر خیابانی ایران مورد استقبال اهالی کردستان عراق قرار گرفت

تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ماه ۱۳۹۵

نمایشنامه های خیابانی گروه تئاتر 'آناهیتا' از شهرستان سقز از توابع استان کردستان ایران مورد توجه عموم مردم شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق قرار گرفت.
 
به گزارش خبرنگار ایرنا، این گروه که جزو برگزیدگان جشنواره های بین المللی تئائر کشور به شمار می رود، طی اجرای خود در شمال عراق که عموما دارای مضامین اجتماعی و خانوادگی با استفاده از زبان طنز است، مورد توجه اهالی کردستان عراق در اربیل قرار گرفت.
 
وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص اجرای این گروه گفت: استقبال عمومی از اجراهای گروه تئاتر آناهیتا در اربیل چشمگیر و گسترده بوده است.
 
'محمد شیرزاد' هدف از این برنامه ها را تقویت روابط فرهنگی بین اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.
به گفته وی، گروه تئاتر خیابانی آناهیتا به مدت دو روز در مراکز عمومی شهر اربیل اجرای برنامه برای عموم شهروندان داشته است. 
 
محمد شیرزاد ادامه داد: این گروه پس از این اجراها روانه شهرهای سوران و سلیمانیه خواهد شد و در آنجا هم اجراهای خیابانی خواهد داشت. 
پیشتر 'فردین ابوالمحمدی' مسوول روابط عمومی گروه تئاتر آناهیتا گفته بود که چنین اجراهای هنری سبب گسترده شدن تعاملات فرهنگی، هنری و روابط دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق می شود.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.