دیدار بارزانی و رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در اربیل

تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۵

رئیس اقلیم کردستان عراق با هیاتی از ائتلاف مخالفان سوریه در اربیل دیدار و با آن‌ها درباره تحولات سیاسی و میدانی سوریه و مذاکرات ژنو بحث و گفتگو کرد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه شفق نیوز، در بیانیه ریاست اقلیم کردستان عراق آمده است که مسعود بارزانی، رئیس این اقلیم از هیات ائتلاف مخالفان سوریه به ریاست أنس العبده در اربیل استقبال و با آن‌ها درباره بحران سوریه، مذاکرات ژنو و روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.
 
در این دیدار العبده از حمایت بارزانی و مردم اقلیم کردستان از آوارگان سوری قدردانی و تأکید کرد که مردم سوریه نقش بارزانی را در معادلات سیاسی، مقابله با تروریست‌ها و حمایت از مردم سوریه عالی ارزیابی می‌کنند.
 
العبده گزارشی از اوضاع و آخرین تحولات میدانی و سیاسی سوریه، آتش‌بس، مذاکرات ژنو و موضع کشورهای منطقه ارائه و بارزانی را در جریان موضع ائتلاف مخالفان سوریه نسبت به مساله عادلانه مردم کردستان در سوریه گذاشت.
 
العبده به نقش مهم و استراتژیک اقلیم کردستان در حل بحران سوریه و حمایت از مردم این کشور اشاره و تأکید کرد که اقلیم کردستان الگو و تجربه خوبی از مبارزه، پایداری و همزیستی مشترک است.
 
بارزانی نیز از اوضاع وخیم انسانی در سوریه ابراز نگرانی کرد و گفت: من امیدوارم این فاجعه هرچه سریع‌تر پایان یابد و مردم سوریه بتوانند در صلح و امنیت زندگی کنند.
 
بارزانی تأکید کرد: بی‌ثباتی و جنگ در سوریه بر اقلیم کردستان و تمامی عراق تأثیر می‌گذارد برای همین ما از نزدیک تحولات در سوریه را پیگیری می‌کنیم.
 
وی از آمادگی این اقلیم برای ایفای نقش مثبت در حل مشکلات و پایان دادن به رنج مردم سوریه خبر داد.
 
انتهای پیام
 
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.