یک مقام کرد هشدار داد:

بهره برداری داعش از سخنان خطبای کردستان عراق

تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۵

مدیرکل امور بین الملل وزارت اوقاف حکومت اقلیم کردستان عراق در صفحه شخصی خود در فیسبوک از بازنشر خطبه های روحانیون مساجد کردستان در رادیو داعش خبر داد و از خطبای کرد خواست بگونه ای عمل نکنند که داعش در روزهای پایانی خود از آن بهره برداری کند.
 
مریوان نقشبندی روز یکشنبه در این یادداشت متذکر شد: متاسفانه رادیو داعش اقدام به پخش سخنرانی خطیبان کرد در مساجد کردستان می کند و می خواهد نشان دهد که هنوز در کردستان عراق طرفدار دارد.
وی اضافه کرد: این امر نشان می دهد که سخنرانی خطیبان کرد در خدمت داعش می باشد، هر چند برخی از این خطبه ها قدیمی است.
 
مدیرکل امور بین الملل اوقاف حکومت اقلیم کردستان عراق از خطیبان کرد خواست ، در سخنرانی های خود رعایت شرایط کنونی را بکنند و اجازه ندهند داعش از آنها به نفع خود بهره برداری کند.
به گفته این مقام کرد عراقی داعش در مرحله شکست است و نباید بگذاریم از فضای جامعه کردی بهره برداری کند.
 
گروه تروریستی و تکفیری داعش بعد از اشغال موصل از دستگاه های فرستنده رادیویی به غنیمت گرفته، برای راه اندازی رادیو داعش بهره گرفته است.
این گروه اگرچه توانسته است از میان کردهای عراق گروهی را جذب کند، اما در عین حال صدها تن از شهروندان کرد را که حاضر به همکاری با آنان نشده اند، سر بریده و یا به آتش کشیده و تصاویر آنان را بر روی شبکه های اجتماعی قرار داده است.
 
گروه تروریستی تفکیری داعش از ابتدای حمله برق آسا به عراق در 10 ژوئن 2014 و اشغال بخش هایی از 6 استان این کشور ، هزاران نفر را به قتل رسانده ، حدود 3 و نیم میلیون نفر را آواره کرده و تعداد زیادی از زنان را مورد تجاوز قرار داده و به بازارهای برده فروشی خود عرضه کرده است. 
 
این گروه مخوف از سوی برخی کشورها، ازجمله تعدادی از کشورهای منطقه حمایت تسلیحاتی و مالی شده است و شهروندان حدود 80 کشور نیز به این گروه در عراق و سوریه پیوسته اند.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.