حکیم ائتلاف دو حزب کرد زبان عراق را تبریک گفت

تاریخ انتشار : ۰۶ تير ماه ۱۳۹۵

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق ائتلاف حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق و جنبش گوران را تبریک گفت.
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری أین عراق، حزب اتحاد میهنی کردستان عراق به رهبری «جلال طالبانی» و جنبش گوران (تغییر) در ۱۷ می با یکدیگر ائتلاف کردند، هیئت مشترکی از این دو گروه روز گذشته برای دیدار با مسئولان بغداد و شفاف سازی ماهیت این ائتلاف به بغداد سفر کرد.
 
اعضای این هیئت صبح امروز با عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفتگو کردند. حکیم در این دیدار ضمن تبریک برای ایجاد ائتلاف مذکور ابراز امیدواری کرد که تمامی گروه های کرد زبان عراقی در راستای خدمت به این کشور با یکدیگر توافق کنند.
 
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق اظهار داشت: عراق قوی تر از گذشته از بحران کنونی خارج خواهد شد و خواهد توانست عراق دموکراتیکی را بنا کند که الگویی در منطقه خواهد شد.
 
حزب اتحادیه میهنی کردستان که رقیب حزب دموکرات کردستان به شمار می رود در تاریخ ۲۸ اردیبهشت توافقنامه مهمی را با جنبش گوران یا تغییر امضا کرد که به موجب آن دو حزب تلاش می کنند تا با تشکیل یک کمیته واحد، سیاست های مشترکی را در قبال تحولات منطقه کردستان و روابط کردها با دولت مرکزی بغداد در پیش گیرند.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.