سخنگوی وزارت امور خارجه انفجارهای بغداد را محکوم کرد

تاریخ انتشار : ۱۳ تير ماه ۱۳۹۵

رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌یی وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن شدید انفجارهای سحرگاه امروز در بغداد، با دولت و ملت عراق و خانواده قربانیان این حوادث تروریستی ابراز هم‌دردی کرد.
 
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آزادی فلوجه و شکست‌های پی در پی نظامی داعش در صحنه‌های مختلف، آن‌ها  و حامیان‌شان را بیش از پیش به سوی  اقدامات  مأیوسانه و قتل عام مردم بی‌گناه کشانده است.
 
او تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تا شکست کامل تروریست‌ها در کنار دولت و ملت عراق خواهد ایستاد.
 
به گزارش ایسنا، شنبه شب عراق شاهد دو بمب‌گذاری بود. انفجار اصلی که تلفات جانی زیادی را به دنبال داشت در محله الکراده در مرکز بغداد رخ داد. این منطقه شامل برخی مراکز دولتی و مقرهای احزاب است. به عنوان مثال دفتر هیات سیاسی فراکسیون "احرار"، وابسته به جریان صدر، دفتر عمار حکیم رییس مجلس اعلای اسلامی عراق، همام حمودی معاون اول رییس پارلمان عراق در این منطقه واقع است.
 
این انفجار در نزدیکی حسینیه "عبدالرسول" رخ داده است.
 
سرهنگ سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق اظهار کرد که انفجار این خودروی بمب‌گذاری شده در اواسط شب گذشته رخ داد که خسارت‌های زیادی به اماکن تجاری و مسکونی و نیز خودروهای شهروندان رساند.
 
معن تصریح کرد که منطقه کراده در ساعات پایانی شب شاهد رفت و آمد گسترده جوانان و شهروندان برای رفتن به رستوران‌ها و تفرج‌گاه‌هاست.
 
هم‌چنین انفجار دیگری توسط یک بمب در نزدیکی بازار "شلال" در منطقه "الشعب" در شمال بغداد رخ داد.
 
گروه تروریستی داعش مسوولیت انفجارهای بغداد را بر عهده گرفته است. داعش اعلام کرد که انفجار در محله الکراده توسط یک عامل انتحاری صورت گرفت.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.