رئیس حج و زیارت:

هیات عراقی برای بررسی مسائل زائران اربعین به ایران می آید

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ماه ۱۳۹۵

رئیس سازمان حج و زیارت از سفر هیاتی عراقی به ایران به منظور بررسی مسائل زائران اربعین حسینی در آینده نزدیک خبرداد.
 
به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، سعید اوحدی در نشست کمیته ثبت نام و اعزام اربعین حسینی افزود: صدور ویزا برای زائران اربعین حسینی گلوگاه اصلی اعزام و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با بیان بررسی موضوع ثبت نام در سامانه سماح برای ویزا و بیمه زائران اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: حدود 2 میلیون زائر در اربعین حسینی طی بازه زمانی حدود 20 روز مرزهای کشور را به سمت عراق ترک می کنند اما همین شمار زائر در مدت زمان حدود سه روز به کشور بازمی گردد.
 
به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت ، این اتفاق مشکلاتی را به همراه دارد که با توجه به امکانات سامانه سماح و توسعه این سامانه در سال 95 تلاش می شود تا بخش قابل توجهی از مسائل مدیریت شود.
اوحدی در ادامه با بیان اهمیت موضوع اطلاع رسانی در عملیات اعزام زائران اربعین، خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی قبل ، حین و بعد از عملیات از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری می کند که راه اندازی رادیو اربعین در سال گذشته اقدامی کارآمد در این راستا بود.
 
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین بر اهمیت تصمیم گیری برای موضوع بیمه زائران اربعین تأکید کرد.
براساس این گزارش در ادامه این جلسه، حمید محمدی معاون امور حج و زیارت سازمان حج به برنامه زمان بندی کمیته ثبت نام و اعزام اربعین برای پذیرش زائران اشاره کرد و گفت: در این برنامه زمان بندی زمان ثبت نام زائران در سماح، نیمه مرداد و شروع صدور ویزا اول شهریور ماه مشخص شده است که این اقدام نیازمند توافق بر سر موضوع صدور ویزا ست.
 
محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت نیز برای توسعه سامانه سماح گفت: امسال در سامانه سماح فقط بحث مدیریت اطلاعات مطرح نیست بلکه 16 توانمندی جدی از جمله اطلاعات ناوگان عمومی، مواکب، منابع انسانی و داوطلب، اشیاء و افراد گمشده و پیدا شده، اخبار و اطلاعیه ها، مدارک مفقودی، محل های اقامت و اسکان، آمبولانس ها، تجهیزات خدمات رسانی و مراکز درمانی در این سامانه لحاظ شده است.
 
وی در خصوص روند صدور ویزای زائران گفت: در این خصوص بایستی هزینه صدور ویزا، چگونگی صدور ویزای انفرادی و گروهی ، ایجاد دفاتر موقت کنسولگری ها برای تسهیل و تسریع در روند صدور ویزا، میزان اعتبار زمانی ویزا و غیره مشخص شود.
 
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت برای بیمه زائران اربعین هم اظهار کرد: با توجه به اینکه اطلاع رسانی در خصوص پذیرش زائران اربعین از اول مرداد ماه آغاز می شود تا آن زمان باید شرایط بیمه زائران نیز معلوم شود.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.