احتمال انفجار بزرگترین سد عراق توسط داعشی ها

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ماه ۱۳۹۵

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: به اعتبار اینکه سد موصل بزرگترین سد در کشور عراق است، احتمال می رود که داعش در آخرین لحظه سد موصل را منفجر کند لذا هم دولت حیدر العبادی و هم نیروهای مسلح با احتیاط بسیار زیادی برای آزادسازی موصل اقدام خواهند کرد.
 
به گزارش فرهنگ نیوز؛ حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به تأکید عمار الحکیم بر مشارکت بسیج مردمی در عملیات آزادسازی موصل، اظهار داشت: با توجه به اینکه نیروهای مردمی یا حشد الشعبی عراق قابلیت های خود را در عرصه های میدانی در عراق اثبات کرده اند، اکنون با برخورداری از تجربه فلوجه در آینده خواهند توانست موصل را از داعشی ها پاک کند.
 
وی افزود: این نیروها ثابت کردند که هیچ گونه انگیزه طایفه ای و سیاسی برای حضور در عرصه های میدانی ندارند و صرفا در پاسخ به فتوای مراجع شیعه عراق برای مقابله با گروههای تروریستی تشکیل شده اند.
 
هانی زاده تاکید کرد: از آنجا که پیچیدگی های زیادی در آزادسازی موصل وجود دارد و به اعتبار اینکه "سد موصل" بزرگترین سد در کشور عراق است، احتمال می رود که داعش در آخرین لحظه سد موصل را منفجر کند لذا هم دولت حیدر العبادی و هم نیروهای مسلح با احتیاط بسیار زیادی برای آزادسازی موصل اقدام خواهند کرد.
 
این کارشناس مسائل غرب آسیا در پایان گفت: نیروهای حشدالشعبی در کنار نیروهای مسلح عراق تا کنون ثابت کرده اند که نیروهای باکیفیت و با استعدادی هستند و از یک نگرش کاملا انسانی و اسلامی برخوردار هستند.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.