قطعی برق در اقلیم کردستان عراق

تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ماه ۱۳۹۵

با فرارسیدن فصل سرما، دولت اقلیم کردستان عراق برق سراسری را برای منازل در این منطقه به 8 ساعت در 24 ساعت کاهش داد.
 
 اگرچه دولت اقلیم کردستان عراق میزان تامین برق را 8 ساعت اعلام کرده است اما شهروندان اقلیم کردستان عراق در روزهای گذشته شاهد بی برقی بی سابقه ای بودند، بگونه ای که در 48 ساعت گذشته تنها 10 ساعت برق به منازل مردم اقلیم داده شد. 
 
احمد حسین ساکن شهر اربیل که همزمان در بازار این شهر کاسب است با انتقاد نسبت به کاهش ساعات تامین برق سراسری در اربیل گفت: متاسفانه میزان ساعاتی که برق اصلی به مردم داده می شود بسیار کاهش داده شده است بطوری که به جرات می توانم بگویم برق نداریم و همین مردم را مجبور کرده است روی به موتور برق بیاورند. 
 
به گفته این شهروند کرد عراقی، بی برقی شدید و شرایط سخت اقتصادی سبب شده است مردم نتوانند نیازهای روزانه خود را تامین کنند.  براساس اعلام دولت اقلیم کردستان عراق هم اکنون وزارت برق اقلیم روزانه 2200 مگاوات برق تامین می کند که جوابگوی نیازهای مردم اقلیم کردستان عراق نیست. 
 
وزارت انرژی و منابع طبیعی دولت اقلیم کردستان عراق دلیل کاهش تولید برق را نبود گاز طبیعی و گازوئیل برای ایستگاه های تولید برق در این منطقه ذکر کرده است به نحوی که این وزارتخانه نمی تواند انرژی مورد نیاز ایستگاه های تولید برق را تامین کند، از این رو شهروندان اقلیم کردستان عراق با قطعی های بلندمدت برق در شبانه روز روبرو هستند. 
 
دانا احمد شهروند اهل سلیمانیه نیز در ارتباط با عدم وجود سوخت کافی برای نیروگاهای تولید کننده برق در اربیل گفت: متاسفانه شبهات زیادی در خصوص کارکرد وزارت انرژی اقلیم کردستان عراق وجود دارد؛ هرچند مردم مطمئن هستند که این وزارتخانه باید در سیاست های انرژی خود در اقلیم تجدید نظر کند، چون تحمل این شرایط برای مردم بسیار سخت شده است. 
 
کاهش برق سراسری در شبانه روز کار صاحبان ژنراتورهای تولید برق خصوصی را که در سطح محلات مستقر هستند، سکه کرده است به نحوی که برای ساعاتی که برق سراسری وجود ندارد هر آمپر برق را به قیمت گزافی به مردم می فروشند، هرچند این موتور برق ها نیز نمی توانند تمامی ساعات شبانه روز را که برق سراسری قطع شده است تامین کنند. 
 
نبود برق کافی عاملی برای خاموشی های بلند مدت در منطقه شده و با توجه به این که سیستم گرمایشی منازل اقلیم متکی بر برق است از این رو این روزها مردم اقلیم در منازلی سرد روزها و شبهای خود را پشت سرمی گذارند. 
 
دولت اقلیم کردستان عراق در حالی امکان تامین برق شهروندان را ندارد که براساس برنامه های آن قرار بود در سال 2012 میلادی برق 24 ساعته منازل مردم اقلیم را تامین کند. در روزهایی که سرمای زودهنگام در فصل پاییز خبر از نزدیک شدن فصل سرما می دهد کاهش ساعات برق سراسری سبب شده است شرایط زندگی برای مردم بسیار سخت تر از گذشته شود.شرایطی که نشان از ضعف های بزرگ در زیرساخت های اقلیم کردستان عراق می باشد.

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری

 

 

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.