روزانه 5 میلیون دقیقه تماس بین ایران و عراق رد و بدل می شود

تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۵

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، در مورد آخرین وضعیت ارتباطات زائران اربعین در کشور عراق توضیح داد و گفت: زائران ایرانی به طور متوسط ۵ میلیون دقیقه مکالمه در هر روز دارند.
 
اسماعیل رادکانی در گفتگو با مهر در مورد افت کیفیت ارتباطات در کشور عراق، امکان پذیر نبودن برقراری برخی ارتباطات و نیز ابهام در اعمال تعرفه مکالمات، توضیح داد.
وی با اشاره به ازدحام جمعیت زائران اربعین در کربلای معلا تاکید کرد: با توجه به حجم بیش از اندازه زائران، شبکه های عراقی دیگر پاسخگو نیستند. در این شرایط شبکه ارتباطات عراق با حجم وسیعی از تقاضا مواجه شده و عملا نمی تواند پاسخگوی این حجم ترافیک باشد.
 
شبکه های عراقی با کمبود کانال ارتباطی مواجه شدند
رادکانی با تاکید براینکه تا روز گذشته برقراری ارتباطات تقریبا مشکل خاصی نداشته است، افزود: از شب گذشته با توجه به نزدیک شدن به روز اربعین و افزایش تراکم جمعیت در کربلا، شبکه های عراقی با کمبود کانال ارتباطی مواجه شده اند و این موضوع ارتباطات را تحت تاثیر قرار داده است.
 
وی با بیان اینکه به دلیل تراکم جمعیت و تعداد رومرها که تنها مربوط به کشور ما نیستند، محدودیت در برقراری ارتباط دیده می شود، افزود: باید با این موضوع به صورت معقول برخورد کرد چرا که شبکه عراق نیز توان محدودی دارد و پاسخگویی به این تعداد مشترک، کار آسانی نیست.
 
 
ظرفیت زیرساختهای ارتباطی ایران و عراق چندین برابر شد
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به برنامه ریزیهای انجام شده برای ارتقای کیفیت ارتباطات در اربعین، تاکید کرد: ظرفیت زیرساختهای ارتباطی چندین برابر افزایش یافته است اما با توجه به حجم ترافیک زائران، شبکه داخلی عراق دیگر پاسخگو نیست.
 
وی با بیان اینکه همکاری اپراتورهای عراقی برای برقراری ارتباطات زائران در این ایام، قابل تقدیر است، افزود: این رویداد در کل دنیا بی نظیر است و پاسخگویی بدون نقص به این حجم عظیم تقاضا، تقریبا غیرممکن است. رادکانی ادامه داد: باید تا جایی که ممکن است زائران از تماس های غیرضرور خودداری کنند تا با مدیریت شبکه عراق، ارتباطات در حداقل ممکن باقی بماند.
 
۵ میلیون دقیقه مکالمه در هر روز برقرار می شود
وی گفت: براساس آخرین آمار به دست آمده، به طور متوسط روزانه بیش از ۵ میلیون دقیقه مکالمه از سوی زائران ایرانی تبادل می شود که این رقم نسبت به سال گذشته چندین برابر شده است. چرا که سال گذشته در روز اربعین که پیک ترافیک بود، ارتباطات نزدیک به ۵ میلیون دقیقه برآورد شد. از سوی دیگر سال گذشته شرایط برای استفاده دیتای زائران مناسب نبود اما امسال هیچگونه مشکلی برای ارسال پیام و استفاده از شبکه های اجتماعی برای زائران وجود ندارد.
 
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه شاهد افزایش ۲ برابری استفاده از ارتباطات تلفنی در ساعات پیک ترافیک هستیم و به طور کل ۱۴ برابر حالت عادی، ترافیک در جریان است گفت: برقراری مکالمه با مشکل زیادی همراه نیست و اختلال و قطع و وصلی به ساعات پیک ترافیک که ۵ تا ۶ بعدازظهر می شود، مربوط است.

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری

 

 

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.