اعطای خط اعتباری ۱۸ میلیون یورویی به عراق برای خرید کالای ایرانی

تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۵

 
با توجه به حجم بالای صادرات از ایران به عراق، به منظور تامین مالی صادرات کالاهای ایرانی به عراق نسبت به اعطای خط اعتباری در قالب اعتبار خریدار به کشور عراق اقدام شد.
 
 
مبلغ این خط اعتباری ۱۸ میلیون یورو است و میزان تامین مالی آن تا ۱۰۰ درصد مبلغ قرارداد تجاری است که دوره بازپرداخت آن حداکثر دو سال طی چهار قسط متوالی شش ماهه و براساس نوع کالاهای صادراتی خواهد بود.  
 
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مراحل استفاده از خط اعتباری نیز براساس انعقاد قرارداد تجاری میان صادرکننده ایرانی و خریدار عراقی و نیز ارائه درخواست تامین مالی توسط خریدار عراقی به بانک البلاد عراق خواهد بود.
 
علاوه بر این ارسال درخواست تامین مالی توسط بانک البلاد به بانک توسعه صادرات ایران و تامین مالی صادرات کالا توسط بانک توسعه صادرات براساس قوانین و مقررات است.
 
عراق و افغانستان از جمله کشورهای مهم منطقه برای ایران هستند که بخش عمده کالاهای صادراتی ایرانی به این دو کشور ارسال می شود؛ بنابراین تسهیل تجارت خارجی با این دو کشور از جمله مواردی است که در دستور کار قرار گرفته تا از این طریق با حفظ بازار این دو کشور در راستای افزایش میزان مبادلات تجاری با عراق و افغانستان اقدام شود.
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.