لاریجانی مطرح کرد

نقش صادرات در توسعه صنایع کشور/ظرفیت بازار عراق برای عرضه محصولات ایرانی استفاده شود

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش صادرات در توسعه صنایع کشور گفت: بازار عراق می‌تواند امکانی خوب برای محصولات تولیدکنندگان داخلی فراهم کند که باید از این ظرفیت به درستی بهره گرفته شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی ظهر امروز در دیدار اعضای هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، نقش حمایت از صنایع و به تبع آن توسعه صادرات در وضعیت اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: توسعه صادرات، توسعه صنایع را به دنبال خواهد داشت و با توجه به شرایط کنونی استان و کشور نیاز است در قم نسبت به توسعه صنایع خصوصا ایجاد کارخانه‌های قطعه‌سازی برای تامین نیاز داخل و صادرات و افزایش اشتغالزایی اقدامی جدی صورت گیرد.
 
وی ظرفیت کشورهای منطقه برای صادرات محصولات صنعتی را یادآور شد و با اشاره به بازار مطلوب عراق برای صادرات محصولات ایرانی خاطرنشان کرد: بازار عراق می‌تواند امکانی خوب برای محصولات تولیدکنندگان داخلی فراهم کند که باید از این ظرفیت به درستی بهره گرفته شود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به مشکلات صنایع مرتبط با چاپ و نشر و چاپخانه‌داران اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی در راستای حمایت از فعالان حوزه صنعت چاپ و نشر در استان صورت گیرد.
 
وی با تاکید بر ضرورت استفاده از تکنولوژی‌های نوین در حوزه صنعت چاپ و نشر بیان کرد: چاپخانه‌داران با استفاده از ظرفیت‌های چاپ نوین می‌توانند بخشی از مشکلات خود را برطرف کنند.

 

اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.