ایران خوشبین به وصول مطالبات عراق

تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ماه ۱۳۹۵

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، نتیجه مذاکرات ایران و عراق بر سر صادرات مجدد برق به این کشور یکی از موضوعات داغ این وزارتخانه بود که بیش از یک ماه به طول انجامید.
 
کشور عراق با واردات هفتگی 700 تا هزار مگاوات برق از ایران بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار بدهی به ایران داشت که این امر انعقاد قرارداد جدید برق را از دی ماه امسال را به تعویق انداخت.
 
حال با سپری شدن مذاکرات طولانی مدت فی ما بین کشورها، ایران تصمیم به صادرات مجدد برق برای سال 2017 به این کشور کرده که تحت شرایط آن 350 میلیون دلار از بدهی های گذشته تاکنون پرداخت و تسویه حساب باقی بدهی ها تحت سه قسط تعیین شده است. گفتنی است وزارتخانه نیرو تاکنون اطلاعات دقیقی از قرارداد جدید منتشر نکرده است.
 
عراق با سهم 80 درصدی در سبد صادراتی برق ایران در صورت پرداخت نکردن به موقع وجوه و بدقولی در زمان پرداخت مطالبات خود که سابقه آن را داشته به طور حتم شکافی را در هزینه و درآمد صنعت برق کشور ایجاد می کند، که این امر سختگیری بیشتر مسئولین را برای تضمین به موقع بدهی ها می طلبد.  
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.