ذخایر نفت عراق به ۱۵۳ میلیارد بشکه افزایش یافت

تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ماه ۱۳۹۵

وزیر نفت عراق گفت: نتایج حاصل از ارزیابی و اکتشاف در مرکز و جنوب عراق منتهی به افزایش رقم برآورد شده درذخایر نفتی ثبت شده کشور به ۱۵۳ میلیارد بشکه شد در حالی که برآورد قبلی ۱۴۳ میلیارد بشکه بود .
 
به گزارش ایسنا، جبار اللعیبی همچنین اشاره کرد: عراق از اوپک درخواست خواهد کرد که آمار به روز شده را به عنوان برآورد رسمی‌اش برای ذخایر کشور استفاده کند.
 
آمار و ارقام اوپک درباره ی  ذخایر نفت خام عراق در حال حاضر ۱۴۲.۵۰۳ میلیارد بشکه از سال ۲۰۱۵ است.  
 
علی رغم افزایش ها، عراق همچنان مایل است تا جایگاه خود را به عنوان چهارمین دارنده ی بزرگ ذخایر نفت جهان حفظ کند، بعد از ایران با ذخایر نفتی ۱۵۸.۴ میلیارد بشکه. براساس داده های اوپک، دو کشور پیشرو در ذخایر نفت، ونزوئلا با ۳۰۰.۸۷۸ میلیارد بشکه ذخایر نفتی و عربستان سعودی با ۲۶۶.۴۵۵ میلیارد بشکه ذخایر نفتی است.
 
در حال حاضر، ذخایر ثبت شده نفتی، فقط آمار و ارقام هستند، زیراکه تولید کنندگان اوپک به امید افزایش قیمت نفت خام عرضه نفت خود را کاهش داده اند.
 
عراق یکی از تولید کنندگان اوپک است که مشکلات زیادی برای حفظ تعهدش به توافق کاهش عرضه دارد زیرا که تعهدات قراردادی زیادی به کمپانی های نفتی خارجی دارد از این رو اجرای توافق کاهش تولید، عراق را با چالش بیشتری نسبت دیگر تولید کنندگان مواجه کرده است.
 
انتهای پیام
 
 
 
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.