با حضور مدیر اجرایی VDW صورت گرفت

دعوت از صنایع ایرانی برای بازدید از EMO هانوفر 2017

تاریخ انتشار : ۱۱ تير ماه ۱۳۹۶

نشست خبری معرفی تور جهانیEMO هانوفر 2017 برگزار شد. 
 
در این نشست، که محل برگزاری آن هتل پارسیان آزادی بود، غلامرضا سلیمانی عضو هیات‌مدیره و معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، ویلفرد شافر، مدیر اجرایی اتحادیه تولیدکنندگان ماشین‌ابزار و ماشین‌آلات فلزکاری آلمان (VDW)، عبدالرضا پروین رییس هیات‌مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) و یونس اکبرپور پایدار، رییس انجمن ماشین‌سازان و قطعه‌سازان تبریز حضور داشتند.  
 
EMO 2017 از بیست و هفتم شهریور تا اول مهر سال جاری، در شهر هانوفر آلمان برگزار می‌شود. اتحادیه تولیدکنندگان ماشین‌ابزار و ماشین‌آلات فلزکاری آلمان (VDW) این نمایشگاه را هر دو سال یکبار با همکاری شرکت مسه هانوفر برگزار می‌کند. 
 
 هانوفر 2017، در بزرگ‌ترین مکان نمایشی جهان همه طیف‌های فلزکاری را به نمایش می‌گذارد از جمله ماشین‌ابزار، ابزارهای دقیق، قطعات جانبی اتوماسیون، ماشین‌های پردازش لوله و سیم، ماشین فرم‌دهی، ماشین ابزارها به منظور کاربردهای حرارتی، الکتروشیمیایی و سایر گزینه‌های ماشین‌کاری، نرم‌افزار برای تمام طیف‌های فناوری تولید، سیستم‌های کنترل، سیستم‌های مدیریت کیفیت، روباتیک و اتوماسیون، گردش مواد و فناوری انبارداری، ابزارهای الماسه، تجهیزات اوزان و مقیاسات، ماشین‌آلات و دستگاه‌ها و قالب‌ها.
 
تمرکز بر متصل کردن سیستم‌ها
در بخشی از نشست خبری EMO هانوفر 2017، ویلفرد شافر، مدیر اجرایی VDW، تمرکز این نمایشگاه را بر معرفی «سامانه‌هایی برای ماشین‌های هوشمند» اعلام کرد و گفت: در این رویداد تولیدکنندگانی از سراسر جهان راه‌حل‌ها و خدمات خود را با شعار «متصل کردن سیستم‌ها به منظور تولید هوشمند» ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد: «نمایشگاه EMO هانوفر، تنها مهم‌ترین محل ملاقات بین بازیگران فعال در عرصه فلزکاری، اعم از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نیست، بلکه به صورت سنتی مجمعی برای ارائه نوآوری‌ها و معرفی روندهای جدید است.» 
 
شافر، یکی از امور مهم در EMO هانوفر 2017 را فناوری IT و دیجیتال دانست و افزود: تولیدکنندگان در این نمایشگاه به ارائه آخرین دستاوردهای خود در زمینه اینترنت اشیا در حوزه ماشین‌آلات و ابزار تولید می‌پردازند. 
 
مدیر اجرایی VDW، با اشاره به افزایش کمی تعداد غرفه‌ها در نمایشگاه پیش رو گفت: در هانوفر 2017 تولیدکنندگانی از اروپا، آسیا و آمریکا حضور دارند. 
 
وی ادامه داد: بسیاری از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه فلزکاری هانوفر، آخرین دستاوردها و نوآوری‌های خود را در این رویداد به نمایشگاه می‌گذارند. 
 
شافر با اشاره به وسعت زیاد نمایشگاه گفت: سازندگان انواع نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای حوزه تولید، کنترل کیفیت و انبارداری، ابزارهای و سیستم‌های سنجش، ماشین‌آلات و ابزارهای کوچک و بزرگ، همچنین دستگاه‌های ویژه تولید انبوه و انواع روبات‌ها و به طور کلی همه مراحل زنجیره ارزش مورد نیاز تولیدکنندگان در EMO حضور دارند. 
 
مدیر اجرایی VDW، ادامه داد: از جمله موضوعاتی که EMO هانوفر 2017 روی آن تمرکز ویژه دارد ارائه روش‌ها و نوآوری‌هایی در مورد استخراج، تحلیل و تفسیر داده‌های مربوط به دستگاه‌ها و ابزارهای تولید است به گونه‌ای که امکان به هم متصل کردن آنها و ایجاد ساختار جدید به منظور بهینه‌سازی فرایند تولید وجود داشته باشد. 
 
به گفته وی، چنین تغییراتی به نگهداری بهتر از ماشین‌ها، کاهش هزینه‌ها و زمان تولید و افزایش بهره‌وری صنایع کمک می‌کنند. 
 
این فعال بخش خصوصی آلمان، با اشاره به برگزاری برنامه‌های جانبی در EMO هانوفر 2017، بیان کرد: کنفرانس‌های جداگانه برای بررسی بازارهای آمریکا، مکزیک و هند و همایش‌های ویژه معرفی آخرین نوآوری‌ها در حوزه قالب‌سازی و تکنولوژی‌های تولید از جمله این برنامه‌ها هستند. 
 
شافر گفت: همچنین در هانوفر 2017 غرفه مشترکی به منظور ارائه نوآوری‌های مربوط به ماشین‌آلات صنایع هوا و فضا وجود خواهد داشت و از سوی دیگر برای نخستین بار برنامه‌هایی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها برگزار می‌شوند. 
 
مدیر اجرایی VDW، تنظیم دیدارهای B2B میان تولیدکنندگان و بازدیدکنندگان را از دیگر برنامه‌های EMO دانست و افزود: انتظارات موجود از اقتصاد ایران برای سال 2017 مثبت است و انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری در این کشور افزایش یابد به همین دلیل صنایع ایرانی می‌توانند ضمن بازدید از هانوفر 2017، برای نوسازی ماشین‌آلات خود برنامه‌ریزی کنند. 
 
حمایت از صنایع برای حضور در نمایشگاه‌ها
در بخش دیگری از این نشست خبری، غلامرضا سلیمانی عضو هیات‌مدیره و معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اجرای دو طرح خوشه‌های صنعتی و نظام پیمانکاری فرعی در کشور گفت: این طرح‌ها به منظور حمایت از واحدهای اقتصادی فعال در شهرک‌های صنعتی اجرا می‌شوند. 
 
وی افزود: اکنون حدود 80 هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی وجود دارد که بیش از 40 هزار واحد آن به بهره‌برداری رسمی رسیده‌ است و دولت به منظور کمک به توسعه فناوری‌ها و روابط بین‌المللی آنها، حمایت از بنگاه‌های اقتصادی را به منظور حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی در دستور کار قرار داده است.  
 
سلیمانی با اشاره به فراز و فرودهای روابط تجاری ایران و آلمان گفت: پس از برجام دو کشور بر افزایش روابط اقتصادی و تجاری تاکید دارند و آلمان می‌تواند در زمینه تامین تکنولوژی و آموزش کمک‌های ویژه‌ای را به صنایع ایرانی ارائه کند. 
 
عضو هیات‌مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، با اشاره به حضور یک ماهه نمایندگان 25 واحد صنعتی ایران در آلمان به منظور آموزش و خرید تکنولوژی‌های مدرن در سال گذشته گفت: در پایان این پروژه، قراردادهایی به ارزش 12 میلیون یورو میان شرکت‌های ایرانی و آلمانی منعقد شد و با توجه به موفقیت‌آمیز بودن طرح، در سال جاری نیز 25 بنگاه از صنایع مختلف و 19 واحد صنعتی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر به منطور سفر به آلمان برگزیده شده‌اند. 
 
امکان تولید مشترک شرکت‌های ایرانی و آلمانی
عبدالرضا پروین، رییس هیات‌مدیره انجمن ستصا نیز در بخشی از نشست خبری EMO هانوفر 2017 با اشاره به شکل‌گیری بسیاری از صنایع ایرانی با مشارکت آلمانی‌ها گفت: دو کشور از سابقه‌ای دیرینه در حوزه‌های اقتصادی و تجاری برخوردارند و در بسیاری از سال‌های پس از انقلاب نیز آلمان بزرگ‌ترین صادرکننده اروپایی به ایران بوده است و صنایع مختلفی به کمک این کشور توسعه یافته‌اند. 
 
وی افزود: با وجود آسیب شدیدی که تحریم‌ها به روابط تجاری دو کشور وارد کرد، اکنون ایران و آلمان فرصت ویژه‌ای برای ترمیم این روابط در اختیار دارند و این موضوع در دستور کار دولت‌ها نیز قرار دارد. 
 
رییس هیات‌مدیره انجمن ستصا ادامه داد: شرکت‌های آلمانی می‌توان با استفاده از ظرفیت بالای بازار کشور و منطقه، انرژی و نیروی کار ارزان در ایران و همچنین قانون حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خارجی، به تولید مشترک با بنگاه‌های ایرانی روی بیاورند. 
 
بهره‌گیری از فرصت برجام برای ورود تکنولوژی
یونس اکبرپور پایدار، رییس انجمن ماشین‌سازان و قطعه‌سازان تبریز یکی دیگر از سخنرانان نشست خبری EMO هانوفر 2017 بود. وی با اشاره به نیاز صنایع ایران به نوسازی ماشین‌آلات و ابزارهای تولید گفت: باید از فرصت برجام برای ورود تکنولوژی‌های جدید بهره گرفت. 
 
این فعال اقتصادی بیان کرد: در ایران همچنین ظرفیت بالایی برای تولید مشترک به منظور تامین نیاز بازار داخلی و همچنین صادرات به کشورهای منطقه وجود دارد. 
 
وی در پایان خواستار رفع محدودیت‌های مربوط به اخد ویزای آلمان برای تولیدکنندگان ایرانی شد. 
انتهای پیام
 
 
 
 
 
 
 
 
اخباز
  بازرگانی
  نفت و گاز و پتروشیمی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست داخلی
  سیاست خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به عراق
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات در دینار نیوز
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی دینارنیوز
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.